Kalki termiczne, do ręcznego odbijania, hektograficzne do tatuowania - dziaraj.pl

Kalki

Jest 8 produktów.
Wyświetlane 1 - 8 z 8 produktów

Za przeniesienie naszej wizji na skórę odpowiedzialna jest specjalistyczna kalka. W dzisiejszym świecie tatuażu coraz częściej mowa o kalce wydrukowanej z uniwersalnej drukarki Bluetooth Tattoo Printer. Pozwala ona na odbicie wzoru w dowolnym miejscu naszego ciała. Tak samo dobrze zadziała na sztucznej skórze. Istnieją kalki jednorazowe, jak i te wielokrotnego użytku, jednak choćby ze względów higienicznych rozsądniejszym wyborem będą te jednorazowe. Kalki wykorzystywane w tatuażach dzielą się na: 

  • kalkę hektograficzną

  • kalkę termiczną/termotransferowa

Najpopularniejszym rodzajem kalki w świecie tatuażu jest kalka hektograficzna, inaczej zwana kalką transferową. W zasadzie poza kalką potrzebujemy ołówka, długopisu i małego kawałka bibuły. Kalka hektograficzna perfekcyjnie nadaje się do przerysowywania wzoru, który później można odbić na skórze za pomocą kalki technicznej. Kalka hektograficzna jest czuła na nacisk i zachowuje dużą dokładność. 

Za to kalka termiczna współpracuje z drukarką termiczną. Ten rodzaj drukarki zamiast atramentu wykorzystuje ciepło. Istnieją dwa rodzaje druku termicznego, bezpośredni termiczny i termotransferowy. 

Decydując się na przenoszenie wzoru warto przemyśleć zakup specjalistycznego żelu. Jeśli pragniesz, by tatuaż był jeszcze bardziej precyzyjny i zachował wszelkie detale, żel z pewnością pomoże taki efekt uzyskać. Wybierz żel przystosowany do Twojej kalki i ciesz się jeszcze lepszym efektem! 

Produktem podobnym do żelu jest krem. Są to zbliżone do siebie produkty, w obu tak naprawdę chodzi o wytrzymałość oraz precyzję odbicia. Pierwsze kryterium jest tym bardziej istotne przy dłuższych sesjach. Wybierając poszczególne płyny transferowe kieruj się rozsądkiem i nie oszczędzaj, jeśli naprawdę zależy Ci na efekcie końcowym.

Kalki do tatuaży - najlepsi producenci

Marka Spirit produkuje swoje kalki z myślą myślą o profesjonalnych tatuażystach. Początki amerykańskiej marki sięgają lat 60. zeszłego wieku. Firma Spirit przykłada wagę do procesu kontroli jakości, każdy z ich produktów jest pieczołowicie sprawdzany przed wypuszczeniem na rynek. 

Papier marki Kores to kolejny produkt zachwycający swoją jakością. Kalką odbijesz zarówno własnoręczne projekty, jak i te drukowane.

Atsui to marka specjalizująca się w kalkach termicznych. Kalkami tej marki odbijesz swoje projekty przy pomocy maszyny lub drukarki termicznej. Wzory na kalkach Atsui odbijesz również ręcznie. Atsui reklamuje swoje kalki jako wolne od ołowiu i metali ciężkich. Wpływa to na bezpieczeństwo skóry. 

Kalki do tatuaży - przenoszenie wzorów stanie się proste

Bez różnicy czym zamierzasz się posiłkować przenosząc swój projekt, sprawdź się najpierw na sztucznej skórze. Poszczególne papiery transferowe mają różne wielkości, składy, a proces odbijania przeprowadza się ręcznie lub przy pomocy drukarki. Żele i kremy pomogą Ci widocznie poprawić uzyskany efekt, a to bezpośrednio wpłynie na komfort Twojej pracy. Przenoszenie tatuaży jeszcze  nigdy nie było tak proste i przyjemne!