Maszynki do tatuażu - rotacyjne i cewkowe - dziaraj.pl

Filtruj wg:

Maszynki do tatuażu

Jest 44 produktów.
Wyświetlane 1 - 12 z 44 produktów

Podstawą wyposażenia każdego tatuażysty jest odpowiednia maszynka do tatuowania. Decydując się na zakup warto zdecydować się na renomowany sprzęt. Maszynka do tatuażu ma bezpośredni wpływ na efekt wykonywanej przez tatuażystę pracy. Wątpliwa jakość może sprawić, że stracimy klientów lub, co gorsze, całą przyjemność z tatuowania. Wyróżnia się maszynki rotacyjne i cewkowe.

Maszynki cewkowe tworzą pole magnetyczne i w ten sposób poruszają igłą. Jest to najtańszy rodzaj maszynek, do tego niezwykle żywotny. Maszynki tego rodzaju generują jednak najwięcej hałasu. Tutaj sprawdzisz wygląd i specyfikację maszynek cewkowych.

Maszynki rotacyjne to sprzęt przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. Tego typu maszynki są prostsze w obsłudze niż cewkowe odpowiedniki. Istnieje spory rozstrzał cenowy i jakościowy w przypadku tego rodzaju maszynek do tatuażu. Największą popularnością cieszą się maszynki rotacyjne typu pen. Posiadają one wygodny chwyt oraz są kompatybilne z igłami modułowymi, które można swobodnie wymieniać. Bezprzewodowe maszynki najczęściej posiadają wyświetlacz LED, pokazujący nam parametry pracy urządzenia. Modele wyższej klasy pozwalają dodatkowo regulować pracę igły poprzez np. zmienny skok. Warto zapoznać się osobiście z szeroką ofertą maszynek rotacyjnych.

Maszynki do tatuażu – najlepsi producenci

Wśród najlepszych producentów nie wypada nie wspomnieć o amerykańskiej marce FK IRONS / SPEKTRA. W ofercie posiadają oni między innymi działający na bluetooth model FLUX Max, jak i zasilany wymiennie bez i przewodowo model EXO z 2021 roku.

Kolejnym uznanym graczem jest firma CHEYENNE. Te produkowane w Niemczech maszynki to najwyższa europejska półka. W ofercie zarówno przewodowe i bezprzewodowe maszynki typu pen, jak i klasyczne rotacyjne.

DRAGONHAWK to z kolei warta odnotowania marka z rynku chińskiego. Posiada ona wiele bezprzewodowych, jak i klasycznie przewodowych maszyn typu PEN, charakteryzująca się dobrą jakością części i wykonania Flagowym reprezentantem tej marki w segmencie przewodowych penów jest BATPEN, czyli maszynka charakteryzująca się 7-stopniowym, regulowanym skokiem, a jej najmłodszym bezprzewodowym odpowiednikiem, również z regulowanym skokiem, jest Fold Pro.


Maszynki do tatuażu — niezawodność na lata

Gdyby zadać pytanie tatuażystom, co chwalą sobie najbardziej, jeśli chodzi o różnice między maszynkami z niższej półki, a tymi w wyższym standardzie, odpowiedzieliby, że żywotność i niezawodność. Codzienna praca po kilka lub niekiedy nawet kilkanaście godzin bywa bezlitosną próbą dla słabszych modeli. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na trwałość maszynki, możliwości wymiany części, a także komfort codziennej pracy. Przy okazji warto zaopatrzyć się we wszelkie akcesoria do maszynek do tatuażu.