Owijki, taśmy szczoteczki, popychacze - wszystkie akcesoria do dziobów - dziaraj.pl

Akcesoria

Jest 3 produktów.
Wyświetlane 1 - 3 z 3 produktów

W bogatej ofercie naszego sklepu znajdziecie również akcesoria do tatuażu. Tatuażyści mogą się u nas wyposażyć przede wszystkim w gryfy i dzioby. Popularnymi akcesoriami, w które także wyposażysz się w dziaraj.pl, są taśmy do gryfów, szpatułki do wazeliny oraz podkłady higieniczne.

Dla początkujących tatuażystów kluczowe będzie wyjaśnienie, co kryje się pod terminami gryfy i dzioby. Gryfem nazywamy tę część maszynki, którą trzyma tatuażysta podczas pracy. Dziób natomiast jest przedłużeniem gryfu i ma za zadanie stabilizować igłę. Istnieją gryfy plastikowe, stalowe, a nawet gumowe. Przy wyborze gryfu musimy wziąć pod uwagę, jakich igieł będziemy używać. Igły klasyczne będą pasować do innego rodzaju gryfów, niż igły modułowe. Warto zauważyć, że gryfy mogą być jedno- i wielorazowe. Te jednorazowego użytku najczęściej są wykonane z gumy i posiadają plastikowy dziób i rurkę. Wielorazowe gryfy najczęściej są wykonane z metalu. Gryfy do kartridży posiadają często gryf regulowany. Daje to możliwość operowania stopniem wysunięcia igły z maszynki.

Przechodząc do dziobów, wyróżniamy 3 typy – R (Round), D (Diament) i F (Flat). Te oznaczone literami R i D to dzioby do igieł okrągłych, a F zostały stworzone do igieł płaskich. Tak samo jak gryfy, dzioby mogą być jedno- lub wielorazowe.

Dzioby wielorazowe występują w formie dwóch różnych postaci:

  • długiej rurki, która łączy tak samo maszynkę z gryfem, jak i dziób z igłą

  • krótkiego dzioba, który łączy jedynie dziób z igłą

Najlepsze akcesoria do tatuażu

Wiesz już, dlaczego dopasowanie gryfu i dzioba jest tak istotne w pracy z maszynką. Wybór pomiędzy poszczególnymi gryfami i dziobami to już kwestia indywidualnego zapotrzebowania. Jeśli nie czujesz się jeszcze pewnie w wyborze, polecamy wypróbować więcej niż parę akcesoriów. Jesteśmy pewni, że w końcu wybierzesz swój ulubiony sprzęt. Jeśli możemy Ci jeszcze jakoś podpowiedzieć, to pamiętaj, by wybrany przez Ciebie produkt był sterylny i wykonany z odpowiedniego materiału. Nie zapominajmy również o renomie producenta. W naszym sklepie wyposażysz się wyłącznie w produkty najlepszych marek na rynku tatuażu.