Pełna oferta wyposażenia studia salonu tatuażu na dziaraj.pl - dziaraj.pl

Wyposażenie studia

Jest 42 produktów.
Wyświetlane 1 - 12 z 42 produktów

Lista produktów należących do wyposażenia studia tatuażu może być naprawdę długa. Od Ciebie zależy jak bardzo zainwestujesz w swój salon oraz jakie narzędzia i akcesoria będą według Ciebie przydatne. Część z nich jest niewątpliwie niezbędna. Na pierwszy rzut oka w każdym studio znajdziemy fotele, maszynki, tusze, lampy. Rozwój branży tatuażu przyczynił się jednak do stworzenia szeregu przydatnych pomocy i narzędzi, bez których wielu specjalistów nie wyobraża sobie codziennej pracy w zawodzie.

Wyposażenie studia tatuażu - wszystko czego potrzebujesz 

Zacznijmy może jednak od podstaw, jaką bez wątpienia jest maszynka do tatuażu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jej trwałość, możliwości wymiany części, a także komfort codziennej pracy. Maszynki dzielą się na cewkowe oraz rotacyjne, z tymże te drugie od pewnego czasu skutecznie wypierają pierwsze z rynku, a tatuażyści cenią je sobie za cichszą pracę i kompatybilność z kartridżami. Kolejnym elementem układanki są igły oraz tusze. Tutaj wybór jest zdecydowanie większy niż w przypadku maszynek i zwykle bywa uwarunkowany indywidualnymi potrzebami tatuażysty. Podobnie jest w przypadku gryfów i dziobów. Istnieją gryfy regulowane, jak i nieregulowane, takie do długich igieł oraz igieł modułowych. Poszczególne modele różnią się również materiałem, z którego zostały wykonane. Mówiąc o akcesoriach do tych sprzętów, przydatne będą taśmy do gryfów oraz szczoteczki do czyszczenia dziobów.

Przechodząc do procesu tatuowania, niezwykle potrzebnym sprzętem okazuje się być drukarka do kopiowania wzorów. Ma ona za zadanie przenieść stworzony wzór na skórę klienta, zachowując przy tym maksymalną ilość szczegółów. Drukarki Bluetooth są relatywnie lekkie i pozwalają na dopasowanie wielkości i regulacje kontrastu. 

Stalowy przyrząd ułatwiający prawidłowe ustawienie kotwy w maszynce to kolejny produkt na Twojej liście. Pomaga ustawić kotwę w maszynce rotacyjnej dokładnie prostopadle względem zacisku do gryfu. Prawidłowe ustawienie kotwy wpływa na precyzje tatuowania i chroni sprzęt przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Chyba każdy się zgodzi, że bezpieczeństwo i higiena pracy powinny być wartościami nadrzędnymi w salonach tatuażu. Mówiąc o higienie, ciekawym rozwiązaniem będzie sterylizator. Jest to profesjonalny sprzęt, który zapewnia całkowitą sterylność narzędzi i urządzeń. Działanie promieni UV oraz wysoka temperatura, sięgająca do 120 stopni celsjusza, gwarantują nowy poziom bezpieczeństwa i sterylności. 

Z bardziej przyziemnych kwestii, w studiu tatuażu przydadzą się również pojemniki na odpady. Na naszej stronie są one dostępne są w trzech rozmiarach:  1 litr, 2 litry i 3,5 litra. Pojemniki są szczelnie zamykane i należy do nich wrzucać elementy jednorazowego użytku, to jest: igły, dzioby, czy też rękawiczki.