Stopki i startery - dziaraj.pl

Stopki i startery

Jest 9 produktów.

Zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe stopki do maszynek do tatuażu stanowią ważny element pracy każdego tatuażysty. Te urządzenia zapewniają sprawne przełączanie między trybami oraz stabilny dopływ energii do maszynki. 

Stopki zasila się przewodowo lub bateriami, są kompaktowych rozmiarów i szybko reagują na ruch tatuującego. Przełącznik tego typu odciąża ręce tatuażysty i ma pragmatyczne zastosowanie w procesie tatuowania. Stopki bez problemów łączą się z zasilaczami i sterują napięciem prądu dostarczanym do maszynki. Największą popularnością cieszą się stopki nożne, których wybór jest jednocześnie największy. 

Znaczenie stopki w procesie tatuowania

Stopka w procesie tatuowania odpowiada za zasilanie maszynki i kontrolowanie napięcia. W zależności od jakości stopki, jej funkcje i dokładność dostarczanego do maszyny napięcia może się różnić. Urządzenie jest naturalnym przedłużeniem maszynki do tatuażu i zasilacza, a wielu tatuażystów nie wyobraża sobie bez niej pracy, chwaląc jednocześnie wygodę nożnego przełącznika. 

Najlepsze stopki zasilające maszynki

Dla przykładu stopka Critical CXP stanowi idealne uzupełnienie dla zasilacza Atom X-R. Dodatkowo eliminuje konieczność korzystania z jakichkolwiek kabli. Można także podłączyć ją do dowolnego zasilacza za pomocą standardowego przewodu, więc jest wyjątkowo uniwersalna, co w obecnych czasach wszechobecnych przejściówek nie jest wcale takie oczywiste.

Amerykańska marka Critical Tattoo w swojej ofercie posiada również model Critical FS. Model ten, podobnie jak CXP, posiada dużą powierzchnię ułatwiającą korzystanie w trakcie tatuowania. Spód gumy antypoślizgowej zapewnia stabilne ustawienie. Stopka Critical wyposażona jest w ulepszoną osłonę, która zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza sprzętu. 

Alternatywą dla stopki jest switch. Te przełączniki są jeszcze bardziej kompaktowe, posiadają tylko przycisk włączania/wyłączania. Gdy jest on wciśnięty, dostarcza maszynce pełną moc. Przewagą switcha jest fakt, że umożliwia stałą pracę maszynki do tatuażu bez podłączonego startera nożnego. Świetnie sprawdza się więc przy długotrwałej pracy, całodniowych sesjach czy wypełnieniach tatuaży. Pasuje do każdego zasilacza z wejściem na duży jack.

Ciekawą propozycją będzie też masywna stalowa stopka. Ten rodzaj stopki cechuje się nie tylko solidnością wykonania, ale również dużą wagą, co przyczynia się do jego stabilności względem podłogi. Stopka ta jest kompatybilna ze wszystkimi rodzajami zasilaczy, posiadającymi wejście RCA. Cechuje się również stabilnym gumowym spodem, który zapewnia komfort i stabilność podczas pracy. 

Parametrami, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze stopki, są: 

  • stabilność stopki podczas pracy, 

  • rodzaj zasilania

  • ilość konfiguracji

  • rodzaj stopki (przełącznik nożny lub switch)

  • waga

Wyświetlane 1 - 9 z 9 produktów

Znajdziesz tu stopki i switche. Komponenty do zasilaczy do maszyn do tatuowania.