Farby, tusze i zestawy do tatuażu - dziaraj.pl

Farby do tatuażu

Jest 219 produktów.

W pierwszej kolejności warto rozjaśnić, czym tak naprawdę są tusze stosowane w branży tatuatorskiej. Generalnie bazują one na nośniku, a także pigmencie. Głównym zadaniem nośnika jest przenikanie tuszu pod skórę. Nośniki to na przykład woda destylowana lub alkohol etylowy. Unia Europejska mając na uwadze bezpieczeństwo klientów, zakazała niektórych pigmentów stosowanych w tuszach, więc wszystkie dostępne na rynku są jak najbardziej bezpieczne.


Teoretycznie farby syntetyczne, których skład jest nieco dłuższy niż organicznych odpowiedników, mogą ewentualnie powodować reakcje alergiczne. Panuje niepisana zasada, że jeśli w przeciągu kilkunastu godzin od wykonania tatuażu nie występują takie reakcje, to klient może przestać się martwić o jakość farby. Będąc początkującym tatuażystą, poleca się sprawdzić różne tusze empirycznie, pracując na sztucznej, bądź prawdziwej skórze. Każdy tatuażysta ma swój ulubiony rodzaj tuszu i odcienie, które będą współgrać z jego unikalnym stylem.

Wyświetlane 1 - 12 z 219 produktów

Farby do tatuażu — bogaty wybór

Rynek oferuje wiele rodzajów farb. Tusze występują w bardzo wielu kolorach, tak naprawdę nie ma ograniczeń w tym aspekcie. Popularność zyskują tusze organiczne, czyli te w skład których wchodzą związki azotowe.
Oprócz nich często możemy trafić na tusze syntetyczne. Konkretne farby warto sprawdzić w praktyce, aby przekonać się, które dają najwięcej jakości. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jaką rolę odgrywają akcesoria w świecie tuszów do tatuażu.
Ciekawą kwestią jest szeroka oferta różniących się od siebie pod względem wielkości kubeczków do tuszu. W naszej ofercie jest również produkt służący za specjalny płyn pozwalający uzyskać efekt gradientu, czyli stopniowych przejść. Zdecydowanie korzystniejszą cenę uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na tusze w zestawie lub w butelce o większej pojemności.

Farby do tatuażu — najlepsi producenci

Mnogość producentów farb do tatuaży nie powinna nikogo dziwić. Marki warte wyróżnienia to World Famous Ink, czyli marka z Południowej Karoliny. Kolejnym uznanym producentem tuszów do tatuaży jest Intenze. Marka szczyci się swoim podejściem do badań nad tuszami i ich sterylnością. Ich produkty są wegańskie.
Dynamic brzmi jak kolejny świetny wybór. Ta marka pochodząca z USA wie doskonale, czego oczekują tatuażyści, a co za tym idzie klienci. Wysokie zawartości pigmentów, kolaboracje z celebrytami. To właśnie tożsamość Dynamic. I AM INK to z kolei austriacka propozycja podbijająca rynek farb do tatuażu. Dla odmiany produkcja tuszów Panthera odbywa się we Włoszech. Jest to uznana europejska marka, która szczyci się jedyną na świecie farbą bez dodatku konserwantów.