Igły do tatuażu | tattoo sklep online - dziaraj.pl

Filtruj wg:

Igły do tatuażu

Jest 57 produktów.

Zastanawiało cię kiedyś jak działa i co się składa na maszynkę do tatuowania? Niezaprzeczalnym faktem jest, że to igły są jednymi z najistotniejszych przyrządów w pracy tatuażysty. Dzielą się one na dwa rodzaje. Klasyczne (długie) oraz modułowe, czyli tak zwane cartridge. Cartridgami nazywa się krótkie igły umieszczone w jednorazowej, plastikowej obudowie montowanej bezpośrednio w maszynie, uszczelnionej silikonową membraną. Poszczególne zbiory igieł do tatuowania wyróżniają się ilością końcówek, długością ostrza, gęstością rozmieszczenia pojedynczych igieł oraz ich średnicą. Oznaczenia parametrów są jednakowe, zarówno jeśli chodzi o klasyczne igły, jak i te modułowe.

Wyświetlane 1 - 12 z 57 produktów

Igły do tatuażu — precyzja w twojej dłoni

W zależności od potrzeb i tego, jaki styl preferujesz, warto posiąść wiedzę na temat rodzajów i zastosowań igieł. Rozszyfrowując poszczególne skróty, można wyróżnić:

● RL - Round Liner to igły zlutowane w zwartą wiązkę o okrągłym kształcie, przeznaczone zwykle do tatuowania mocno nasyconych konturów.
● RS - Round Shader, czyli igły luźno ułożone w okrągły kształt. Świetne do małego cieniowania, wypełniania i niedużych tatuaży.
● MG - Magnum, a więc igły lutowane płasko w dwóch rzędach, idealne do cieniowania dużych tatuaży i wypełnień.
● RM - Round Magnum, lub inaczej Soft Edge Magnum (SEM) albo Curved Magnum (CM), to igły lutowane na płasko w dwóch rzędach, ale w kształt lekkiego łuku. Wyróżnia je brak pozostawiania konturów przy cieniowaniu.
● F - Flat, czyli jeden płaski rząd igieł zlutowany równo Te igły przeznaczone są głównie do cieniowania.

Tatuażysta planujący zrealizować mały lub wyjątkowo skomplikowany tatuaż, powinien użyć igły z maksymalnie pięcioma końcówkami. Zdecydowanie lepszy więc będzie Round Shader lub Round Liner niż Magnum, który zdarza się mieć nawet kilkadziesiąt końcówek. A gdzie szukać takiego wyposażenia? Cały asortyment potrzebny do tatuowania, czyli zarówno igły klasyczne, jak również igły modułowe
znajdziesz w dziaraj.pl.


A jakie wyróżniamy grubości igieł? Standardowe średnice wynoszą:
● 0,20 mm - zapisywane również jako 06
● 0,25 mm - zapisywane również jako 08
● 0,30 mm - zapisywane również jako 10
● 0,35 mm - zapisywane również jako 12

Kolejną zmienną wśród igieł jest długość i charakterystyka ostrza. Wyróżnia się bowiem:
● ST - Short Taper, czyli krótkie ostrze, przeznaczone głównie do pracy z kolorem oraz wypełnień
● MT - Medium Taper to średniej długości ostrze, przeznaczone do wypełnień i mocnego konturowania, sprawdzi się zarówno przy gęstych kolorowych pigmentach, jak i przy rzadszych czerniach
● LT - Long Taper, czyli długie ostrze, dobre do delikatnych liniii i cieni w czarno-szarych pracach
● XLT - Extra Long Taper, a więc bardzo długie ostrze, zarezerwowane do najbardziej precyzyjnych prac czarno-szarych
● T - Textured, czyli chropowate ostrza, wpływające na szybszą pigmentację

Z reguły dłuższe ostrza są bardziej precyzyjne i wyraźniejsze niż ich krótsze odpowiedniki. Ponadto łatwiej wchodzą w skórę, mniej ją kalecząc, jednak kosztem skuteczności pigmentowania. Do zastosowania niektórych technik tatuażu, jak cieniowanie czy wypełnianie, lepiej nadadzą się średnie i krótsze ostrza, które lepiej ładują tusz pod skórę.

Igły do tatuażu - niezawodne i trwałe


Prawdopodobnie każdy doświadczony tatuażysta wie, że dobrej jakości igły są podstawą skutecznego tatuowania. Producenci igieł często za punkt honoru stawiają sobie poziom sterylności oraz ogólną higienę końcowego produktu. W kwestii higieny i komfortu pracy najlepiej sprawdzają się jednorazowe kartridże, które dzięki idealnie dopasowanym końcówkom dzioba podają odpowiednią ilość tuszu oraz pozwalają na sprawną wymianę igieł. Wytrzymałość igieł gwarantuje stal chirurgiczna, znana również pod nazwą stal jubilerska czy stal nierdzewna. Igły są więc odporne na wszelkie niepożądane reakcje chemiczne oraz wyjątkowo długowieczne. W ofercie sklepu znajdziesz zarówno tradycyjne długie igły do tatuowania marki Blackbird, jak i również igły modułowe typu cartridge. Wybór marek jest również spory, bowiem oferujemy produkty WJX Ultra, Filter, V-Select oraz Spark.