Cewkowe maszynki do tatuowania, najlepszy sprzęt w stylu oldschool - dziaraj.pl

Filtruj wg:

Cewkowe

Jest 5 produktów.
Wyświetlane 1 - 5 z 5 produktów

Maszynki cewkowe - kontrola pod ręką

Dzisiejszy rynek maszynek do tatuażu to głównie maszynki do tatuażu rotacyjne i maszynki do tatuażu cewkowe. Te drugie wyróżniają się bardziej skomplikowaną konstrukcją, co za tym idzie większym ciężarem. Cewki w maszynkach generują hałas. Cecha ta jednak dla wielu nie jest minusem, a wręcz odwrotnie. Ciężko się nie zgodzić, że dźwięk takiej maszynki nadaje charakterystyczny klimat całemu procesowi tatuowania. Maszynki cewkowe składają się z kondensatora, kotwicy, śruby, sprężyny i zacisków. Działają one dzięki elektromagnetycznej sile, która wprawia igłę w ruch. Wymieniając przewagi maszynek cewkowych nad rotacyjnymi, warto wspomnieć o cenie, żywotności i wielu opcjach regulacji, zarówno prędkości jak i mocy maszynki. Minusem tego rodzaju urządzeń do tatuowania może być wyżej wspomniany hałas, jednak wydaje się to mocno subiektywne kryterium. Olbrzymie znaczenie ma oczywiście jakość sprzętu, ponieważ ze względu na skomplikowanie budowy maszynki poszczególne modele mogą różnić się bardziej, niż jest to w przypadku rotacyjnych odpowiedników.  

Wyposażając się w cewkową maszynkę warto mieć na względzie szereg dostępnych akcesorii do tego rodzaju sprzętów. Narzędzie do ustawiania kotwy, mające za zadanie prostopadłe pozycjonowanie igły względem gryfu, czy też gumki buforujące mocujące igłę na kotwie, co przyczynia się do amortyzacji niepożądanych drgań igły to tylko niektóre z wartych uwagi akcesoriów do tatuowania. Akcesoria do maszynek to przyrządy, w które większość tatuażystów regularnie się wyposaża.

Maszynki cewkowe - najlepsi producenci

Do najlepszych producentów maszynek cewkowych zaliczyć można z pewnością markę Black Machine Premium Line. Sprzęty wychodzące spod ręki tej firmy wykonywane ze stali niestopowej, jednocześnie producent dba o długowieczność i najwyższą jakość.

Jeśli mowa o sprawdzonych i godnych zaufania maszynkach cewkowych, 

FK Irons to marka, której nie trzeba przedstawiać. Amerykański producent utrzymuje stablinie wysoką pozycje na rynku, zarówno jeśli chodzi o maszynki