Rotacyjne maszynki do tatuowania, najlepsza oferta maszyn tattoo - dziaraj.pl

Klasyczne rotacyjne

Jest 3 produktów.
Wyświetlane 1 - 3 z 3 produktów

Główną różnicą pomiędzy dwoma najpopularniejszymi rodzajami maszynek, czyli cewkowymi i rotacyjnymi, jest sposób poruszania igły. W maszynkach do tatuażu cewkowych prąd przepływa przez cewki poruszając igłą. Maszyna rotacyjna jest wyposażona w silnik, który wprawia w ruch igłę. Dodatkowo maszynki rotacyjne są cichsze i bardziej schludne. Spośród maszynek rotacyjnych trzeba wyróżnić maszynki rotacyjne typu pen. Posiadają one wygodny chwyt oraz działają wyłącznie z kartridżami, które można szybko i swobodnie wymieniać. Są one wyjątkowo poręczne, kształtem przypominają gruby flamaster. 

Maszynki do tatuażu rotacyjne

 Maszynki rotacyjne wykorzystują silnik elektryczny do napędzania igieł. Są zdecydowanie lżejsze, dodatkowo ciężar jest bardziej zbalansowany. Zdają się pracować równiej niż cewkowe odpowiedniki. Może nie jest to zauważalne gołym okiem, jednak ruch igły w przypadku maszynek cewkowych jest mniej regularny, co może wpływać na jakość wykonywanego tatuażu. Według tatuażystów, którzy stosują rotacyjne maszynki są one również mniej wadliwe, co wynika z  zastosowania prostszych mechanizmów. Często posiadają one wyświetlacz LED, pokazujący nam parametry urządzenia. Na rynku próżno szukać maszynek cewkowych posiadających takie rozwiązania. Warto wiedzieć, że maszynki rotacyjne to rozwiązanie usprawniające tatuowanie, ponieważ wymiana igieł typu kartridż trwa zaledwie parę sekund. Maszynki te są sprzedawane w sporym rozstrzale cenowym, jednak jak łatwo zgadnąć, są obiektywnie droższe niż inne rodzaje maszynek. Przy zakupie warto jednak wziąć pod uwagę ich uniwersalność, bowiem jeden sprzęt może spełnić Twoje wymagania i kolejny nie będzie Ci już potrzebny. Podsumowując, tym, co wydaje się być największym atutem maszynek rotacyjnych, jest ich wydajność i bezpieczeństwo. 

Maszynki rotacyjne - najlepsi producenci

Wśród najlepszych producentów maszynek do tatuażu nie wypada nie wspomnieć o amerykańskiej marce FK IRONS / SPEKTRA. W ofercie posiadają oni między innymi działający na bluetooth model FLUX, jak i jego następcę, również zasilany i działający bezprzewodowo model EXO z 2021 roku.

Kolejnym uznanym graczem jest firma CHEYENNE. Te produkowane w Niemczech maszynki to najwyższa europejska półka. W ofercie zarówno maszynki rotacyjne klasyczne, jak i maszynki typu PEN.

DRAGONHAWK to następna marka warta odnotowania. 7-stopniowy regulowany skok i wiele wersji kolorystycznych to coś, z czym powinien kojarzyć się ten producent. Posiadają w ofercie również ważącą zaledwie 82 gramy maszynkę typu pen.